El Facebook del Bisbat de LleidaEl Twitter del Bisbat de LleidaEl Google Plus del Bisbat de LleidaEl RSS del Bisbat de Lleida

Nomenaments

16/10/2015

Amb data 16 d'octubre de 2015, el bisbe Salvador Giménez ha signats els seguents nomentaments:

Mn. PAUL FECHETA, RECTOR DE LES PARRÒQUIES Assumpció de la Mare de Déu del Soleràs  i Sant Miquel, arcàngel, de Granyena de les Garrigues continuant com RECTOR, de les parròquies de Juncosa de les Garrigues i Els Torms.

28/09/2015

El bisbe de Lleida, Mons. Salvador Giménez, ha nomenat  els dos vicaris de la Diòcesi de Lleida amb un decret signat el passat divendres, 25 de setembre, en el qual també ha ratificat els components del Consell Episcopal i ha confirmat en tots els seus oficis els membres de la Cúria Diocesana (vídeo).

19/05/2015

El bisbe Mons. Joan Piris ha signat amb data 14 de maig un decret nomenant Mn. Joan Carles Mandje Bote nou secretari-notari del tribunal eclesiàstic de la Diòcesi de Lleida.

18/02/2015

Amb data 18 de febrer de 2015, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:  

  • M. Evangelina Fajardo Montecinos, Gerent i Coordinadora General de la Casa Sacerdotal de Lleida.
07/10/2015

El bisbe de Lleida, Salvador Giménez Valls, ha nomenat aquest dimecres, 7 d'octubre, president del Capítol Catedral de Lleida a Mn. Gerard Soler Quintillà, càrrec que desenvoluparà en el proper quadrienni.

20/07/2015

El bisbe de Lleida, Mons. Joan Piris, ha nomenat aquest diumenge, 19 de juliol, Mn. Josep Maria Escorihuela rector in solidum de la unitat pastoral formada per les parròquies de Rosselló, Alpicat i Torrefarrera.

04/03/2015

Mons. Joan Piris, bisbe de Lleida, ha nomenat Mn. Pau Fecheta, prevere de la Diòcesi de Jasi (Romania), amb la corresponent llicència del seu Ordinari, rector de les Parròquies de la Nativitat de la Mare de Déu de Juncosa i de Sant Joan Baptista d’Els Torms.

06/02/2015

En data d'avui divendres dia 6 de febrer de 2015 el Sr. Bisbe Joan Piris ha nomenat a Jordi Pérez Ansótegui, com a nou delegat de Comunicació..

en substitució de Mn. Carles Sanmartín que n'era des de febrer de 2011.

Podeu veure el nomenament en el document adjunt.

Pàgines