El Facebook del Bisbat de LleidaEl Twitter del Bisbat de LleidaEl Google Plus del Bisbat de LleidaEl RSS del Bisbat de Lleida

Nomenaments a l'Església de Lleida

22/10/2013

Amb data 20 d'octubre de 2013, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següents nomenaments:

Sr. Francisco Campo Ladrero, Gerent i Coordinador General de la Casa Sacerdotal de Lleida. Mn. Josep Antoni Ginestà Creus, Administrador de la Casa Sacerdotal de Lleida. Mn. Jordi Pardell Mateu, Director de la Casa Sacerdotal de Lleida. 
20/09/2013

El passat diumenge, 15 de setembre, es va celebrar l’enviament de Mn. Robert Louan Gogbeu, com a rector ‘in solidum’ de la Unitat Pastoral Agermanada de les parròquies de la Mare de Déu del Pilar i Santa Maria Magdalena.

16/09/2013

Amb data 15 de setembre de 2013, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:

Mn. Antonio Ruiz Corpas, Diaca Permanent, Adscrit a la Unitat Pastoral constituïda per la Catedral i la parròquia de Sant Pere, de Lleida".
09/09/2013

Amb data 9 de setembre de 2013, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

P. Yohanes Benjitu Bareto, cmf, Vicari de la parròquia Sant Antoni Mª Claret, de Lleida. P. Lluís Vila Codinachs, cmf, Adscrit a la parròquia Sant Antoni Mª Claret, de Lleida.
09/09/2013

Amb data 8 de setembre de 2013, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:

Mn. Francisco José Ribas Fragero, Arxipreste de l'arxiprestat "Baix Segre".
22/07/2013

Amb data 22 de juliol de 2013, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:

Mn. Josep Moré Estopà, Adscrit a les parròquies de Sant Jaume i Mare de Déu de Butsènit, ambdues de Lleida.
25/06/2013

 Amb data 24 de Juny, el Bisbe de Lleida, Mons. Joan Piris, ha signat els següents nomenaments:

19/06/2013

Amb data 13 de juny de 2013, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:

Sr. Antoni Palou Torrelles, Membre del Consell Diocesà per als Assumptes Econòmics.
17/06/2013

Amb data 14 de juny de 2013, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, tenint en compte la publicació dels nous Estatuts de la Pontifícia i Reial Acadèmia Bibliogràfico-Mariana de Lleida, ha nomenat com a Membres de la Comissió Gestora d'aquesta nova etapa a:

17/05/2013

El Sant Pare Francesc ha nomenat aquest 17 de maig a Mons Enrique Benavent Vidal nou bisbe de Tortosa, succeint a Mons Xavier Salinas, actualment bisbe de Mallorca, la vacant va cobrir en qualitat d´Administrador Diocesà Mn. Josep-Lluís Arin. Cal recordar que Tortosa és una diòcesi sufragània de l´arxidiòcesi de Tarragona.

Pàgines