El Facebook del Bisbat de LleidaEl Twitter del Bisbat de LleidaEl Google Plus del Bisbat de LleidaEl RSS del Bisbat de Lleida

Nomenaments a l'Església de Lleida

16/09/2011

Amb data 16 de setembre de 2011, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:

  • Mn. Jaume Pedrós Solé, President del Capítol Catedral de Lleida.

 

25/06/2011

Amb data 24 de juny de 2011, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

  • Mn. Pere Canals Mateu, Rector de l'Assumpció de la Mare de Déu, de Vilanova de la Barca, i Sant Miquel, d'Alcoletge.

  • Mn. Julio de León Domínguez, Rector Encarregat de l'Església de Malpartit.

  • Mn. Víctor Espinosa Oller, Rector de Sant Bartomeu, d'Alpicat.

  • Mn. Lucas Francisco Evung Edjand, Adscrit a Sant Jaume, de Lleida.

  • Mn. Josep Vicent Forner Calpe, Vicari de Juneda, Puiggròs, les Borges...
17/05/2011

Amb data 17 de maig de 2011, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha nomenat Canonges de la Santa Església Catedral de Lleida a:

  • Mn. Ramon Prat Pons, mentre sigui Vicari General

  • Mn. Josep Anton Jové Camí, mentre sigui Vicari Episcopal

  • Mn. Antoni Agelet Delpueyo

  • Mn. Francesc Xavier Jauset Clivillé

  • Mn. Pere Canals Mateu

  • Mn. Josep Anton Lapena Gambau

 

26/02/2011

Amb data 26 de febrer de 2011, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

  • Mn. Daniel Gómez Fernández, Rector de l'Assumpció de la Mare de Déu, de les Borges Blanques; i de Sant Blai, de la Floresta.

  • Mn. Carles Sanmartín Sisó, Delegat Diocesà de Mitjans de Comunicació Social; i Adscrit a la Unitat Pastoral nº 7 (Cappont).
21/01/2011

Amb data 21 de gener de 2011, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:

  • Mn. Casildo Rodríguez Bravo, Rector de les següents parròquies: el Pont de Suert, Adons, Castellàs, Cóll, Erill-Castell, Gotarta, Irgo, Llesp, Malpàs, Manyanet, Naens, Perves, Pinyana, Saraís, Sarroqueta, Sas, Senet, Sentís, Vilaller, Viu de Llevata i Viuet.

 

09/11/2010

Amb data 9 de novembre de 2010, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:

  • Mn. Carles Sanmartín Sisó, Director Provisional del Departament de Mitjans de Comunicació Social de la Diòcesi de Lleida.
29/10/2010

Amb data 29 d'octubre de 2010, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

  • Mn. Joaquim Lax Fauquet, Consiliari Diocesà de l'Adoració Nocturna de Lleida.

  • Mn. Antoni Agelet Delpueyo, Director de la Pontifícia i Reial Acadèmia Mariana Bibliogràfica de Lleida, i Capellà de l'Oratori  de la Mare de Déu de l'Acadèmia.

  • Mn. Salvador Gené Gilibert, Director Honorari i Promotor dels Certàmens Marians Anuals en honor de la Mare de Déu de l'Acadèmia.
26/10/2010

Amb data 26 d'octubre de 2010, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:

  • Mn. Mateo Hidalgo Sannicolás, Diaca Permanent, Secretari-Notari de la Vicaria Judicial.
25/10/2010

Amb data 25 d'octubre de 2010, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

  • Mn. Francesc Xavier Jauset Clivillé, Administrador del Seminari Diocesà de Lleida.

  • Mn. Xavier Batiste Mercadé, Consiliari de «Vida Creixent».

 

21/10/2010

Amb data 21 d'octubre de 2010, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:

  • Mn. Ramon Galceran Salut, Consiliari Honorari i Vitalici de l'Hospitalitat de la Mare de Déu de Lourdes a Lleida.

 

Pàgines