El Facebook del Bisbat de LleidaEl Twitter del Bisbat de LleidaEl Google Plus del Bisbat de LleidaEl RSS del Bisbat de Lleida
Destacades
04/07/2018

El Bisbe de Lleida, Salvador Giménez, ha signat el Decret de supressió de la parròquia de Sant Andreu, Apòstol, de Lleida i l'...

25/06/2018

La Catedral de Lleida va acollir el passat diumenge 24 de juny l'ordenació al diaconat permanent de Francesc Domènech, veí de...

04/06/2018

La Seu Vella de Lleida ha acollit aquesta tarda la celebració del Corpus Christi de la Diòcesi de Lleida. El temple s'ha...

26/05/2018

Més de 220 persones s'han reunit aquest matí a la Casa de l'Església-Acadèmia Mariana per reflexionar sobre com fer parròquies...

23/05/2018

La Subcomissió Episcopal de Família i Vida ha emès una nota arrel de les iniciatives legislatives sobre l'eutanàsia i el...

1
2
3
4
5
Últimes notícies
11/01/2010

Amb data 11 de gener de 2010, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

19/11/2009

Amb data 19 de novembre de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

  • Mn. Alexánder Úsuga David, Rector «in solidum» de la parròquia Sant Pau, apòstol, de Lleida.

  • Mn. Casildo Rodríguez Bravo, Rector «in solidum» de la parròquia Sant Pau, apòstol, de Lleida.

 

18/10/2009

Amb data 18 d'octubre de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

  • Mn. Joaquín Lax Fauquet, Canonge de la Santa Església Catedral de Lleida.

  • Mn. Jacint Cotonat Cerqueda, Canonge de la Santa Església Catedral de Lleida.

 

13/09/2009

Amb data 13 de setembre de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

17/07/2009

Amb data 17 de juliol de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

06/07/2009

Amb data 6 de juliol de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments de Mn. Joan Ramon Ezquerra Pociello:

  • Rector de la parròquia de Torrefarrera.

  • Director del Departament de Patrimoni Immobiliari de la Diòcesi.

  • Director del Secretariat Diocesà de Pelegrinatges i Santuaris.

  • Coordinador de les Comissions Diocesanes Pro Canonització.

 

01/12/2009

Amb data 1 de desembre de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

30/10/2009

Amb data 30 d'octubre de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat el següent nomenament:

  • P. Josep Castellà Sarriera, Confessor ordinàri per a un trienni, de la Comunitat de les Germanetes dels Pobres, de la Residència «Juana Jugan», de Lleida.

 

28/09/2009

Amb data 28 de setembre de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

28/07/2009

Amb data 28 de juliol de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

09/07/2009

Amb data 9 de juliol de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

22/06/2009

Amb data 22 de juny de 2009, Mons. Joan Piris, Bisbe de Lleida, ha signat els següents nomenaments:

  • Mn. Ramon Prat Pons, Vicari General.

  • Mn. Josep Anton Jové Camí, Moderador de Cúria.

 

Pàgines

Catalunya Religió